Výroba byla pozastavena

Vážení zákazníci, výroba čokolády byla pozastavena. Přijaté objednávky zůstanou nevyřízeny.
Děkujeme za pochopení. Vaše Chocoloco.

O projektu

Tento projekt vznikl v roce 2011 jako neobvyklé splnění dětského přání vyrábět si vlastní vánoční čokoládu s ozdobami. Přeneste se prostřednictvím čokolády CHOCO LOCO do svého dětského snu také a fantazírujte a hrajte si s ingrediencemi, kvalitní čokoládou a v neposlední řadě i s obalem, na který můžete kreslit dle své libosti.

Vychutnejte si čokoládu přesně tak, jak jí máte rádi. Tvá čokoláda, CHOCO LOCO vám to umožní a předčí i vaše dětské sny svou dospělou a výjimečnou chutí.

Příběh čokolády

"Onoho času, kdy v obchodech zboží bylo pomálu, se moje babička rozhodla oživit recept její maminky Aničky. Šlo o vánoční čokoládu ve formičkách na vánoční cukroví, kterou jsme jako děti milovaly. Pracny, košík, ořech, mušle, jakákoliv formička na výrobu běžného cukroví se hodila. Nešlo o pravou čokoládu, spíše o imitaci čokolády s rostlinným tukem. Hlavní ingrediencí byl rostlinný tuk Céres, vanilkový cukr, kakao atd. Máte-li zájem, napište si o recept . Mě, jako malého kluka, bavilo tuto vánoční čokoládu zdobit čímkoliv, co bylo po ruce. Oříšky, rozinky, kokos, křížaly, moc toho nebylo, ale stálo to za to. Snědla se vždycky rychleji, než vychladla….

Asi o 25 let později :-) kdy jsem na vánoční čokoládu téměř zapomněl, jsme se s přáteli bavili o fair trade pravé čokoládě jako dárku pro partnerku. A mě přišla na mysl vánoční čokoláda babičky Aničky, nyní již ne z imitace čokolády, ale z pravé, kvalitní, vynikající čokolády.
A tak se zrodil osobní dárek podle chuti partnerky, tabulka vynikající francouzské čokolády, mandle, pistácie, brusinky… Rychlý a lahodný dárek pro Vaši milou tak, jak to má nejradši… :-)" vypráví Honza. (zakladatel projektu)

O čokoládě Michel Cluizel

Jsme přesvědčeni, že každý z Vás si zaslouží opravdu to nejlepší, proto jsme pro výrobu Tvé čokolády zvolili opravdový skvost, vynikající francouzskou rodinnou čokoládu z jižní Normandie – Michel Cluizel. Až jej ochutnáte, možná zjistíte, že jste vlastně ještě nikdy v životě pravou čokoládu nejedli. Představujeme Vám výjimečnou francouzskou rodinnou čokoládovnu Michel Cluizel založenou roku 1948, která se řadí mezi několik málo čokoládoven na světě, které vyrábějí svou čokoládu již od samého počátku, to znamená z kakaového bobu.

Výroba čokolády má dlouhou tradici a je velké umění vyrábět opravdu kvalitní čokoládu. Tu lze degustovat a vychutnávat stejně jako kvalitní víno. Čokoláda nese označení „Premier cru“ jako víno a jednotlivé plantáže se velmi liší v chuti, kterou ovlivňuje složení půdy, klimatické podmínky a umístění plantáže. Produkce kvalitní čokolády a vína je opravdu velmi podobná a neobjede se bez pečlivé a láskyplné práce již na plantáži.

Michel Cluizel systematicky vyhledává nevšední a vyhlášené kakaové plantáže po celém světě, se kterými navazuje úzkou spolupráci, platí pěstitelům nadstandardní ceny Fair Trade a dohlíží na celý proces zrání a sklizně, aby byla zaručena nejvyšší kvalita kakaových bobů.

© 2011 ETC Gastro s.r.o., Všechna práva vyhrazena. (informace o ochraně osobních údajů)
Pro správnou funkci konfigurátoru čokolády nevypínejte na svém prohlížeči podporu Javascriptu. Webové stránky dělá Magnoliadream.